Zbiorniki do szamba i oczyszczalnie - blog firmowy Maro Wrocław

Ilość wpisów na naszym blogu sukcesywnie się zwiększa. Chcemy, aby blog był miejscem, do którego często zaglądają zainteresowani bio oczyszczalniami, szambami ekologicznymi, szambami plastikowymi i oczyszczalniami przydomowymi. Serwujemy artykuły eksperckie z dziedziny oczyszczania, utylizacji i biodegradacji. Każdy, komu te tematy są nieobce, może u nas przeczytać pisane przez ekspertów porady, objaśnienia oraz zapoznać się z nowościami w oczyszczaniu. Życzymy przyjemnej lektury.

Strona Główna > Blog

Jak pozbyć się przykrych zapachów z oczyszczalni ścieków?

ścieki

Na terenach, gdzie nie ma możliwości podłączenia budynku do istniejącej instalacji kanalizacyjnej, niezbędny staje się wybór innego sposobu zagospodarowywania powstających nieczystości. Wśród opcji znajduje się budowa szamba bezodpływowego, które musi być okresowo opróżniane albo montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Skorzystanie z tej drugiej możliwości będzie się wiązało z nieco większym wydatkiem, jednak pozwala na zmniejszenie bieżących kosztów utrzymania budynku przez wyeliminowanie konieczności odbierania ścieków. Wielu użytkownikom budowa oczyszczalni kojarzy się jednak z nieprzyjemnymi zapachami. Przekonajmy się, jak wygląda to w praktyce. (więcej…)

Więcej

Co musisz wiedzieć o biologicznych oczyszczalniach ścieków?

przydomowa oczyszczalnia

Budowa domu to niewątpliwie jedna z większych inwestycji, która wiąże się z niemałym nakładem finansowym i koniecznością podjęcia istotnych decyzji, które będą odpowiedzią na najważniejsze potrzeby domowników. Jedną z istotniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego sposobu odprowadzania nieczystości z gospodarstwa domowego. Rosnącą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków, które doceniają szczególnie te osoby, które cenią sobie ekologiczny styl życia. Co musisz wiedzieć o biologicznych oczyszczalniach ścieków? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. (więcej…)

Więcej

Jak uzyskać dofinansowanie do budowy szamba?

mężczyzna otwiera właz do kanalizacji

W każdym budynku mieszkalnym powstaje pewna ilość ścieków, które muszą zostać odpowiednio zagospodarowane. Na terenach, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej, można je gromadzić w szczelnych zbiornikach, z których są regularnie odbierane, a następnie przekazywane do oczyszczalni ścieków, co wiąże się z ponoszeniem stosownych opłat. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest budowa szamba ekologicznego z dotacją, która pomaga w sfinansowaniu inwestycji. Przekonajmy się, dlaczego będzie to korzystniejsze i sprawdźmy, w jaki sposób można uzyskać dopłatę. (więcej…)

Więcej

Jak zredukować fosfor w ściekach?

ścieki

Określając skuteczność działania przydomowej oczyszczalni ścieków, jednym z weryfikowanych parametrów jest stężenie fosforu – w przeważającej liczbie przypadków, wartość ta wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu mg na litr cieczy. Pomimo tego, że związki fosforu nie wykazują toksyczności, przyczyniają się do wzrostu eutrofizacji powodującej szybki wzrost mikroorganizmów odtleniających wodę, a w efekcie obumierania roślin oraz większych organizmów wodnych. Jak widać, fosfor w wysokich stężeniach jest bardzo szkodliwy dla środowiska naturalnego. Fakt ten oznacza konieczność redukcji jego zawartości w ściekach – dowiedz się, w jaki sposób można tego dokonać. (więcej…)

Więcej

Jaki jest koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków?

woda wypływa z rury

Przydomowa oczyszczalnia ścieków staje się popularną alternatywą dla tradycyjnego szamba odpowiadającego za gromadzenie odpadów z gospodarstwa domowego, które niestety trzeba regularnie wywozić. Przydomowe oczyszczalnie stanowią więc rozwiązanie nie tylko komfortowe, bo niewymagające obsługi, ale również ekologiczne. Wiele osób rozważających budowę przydomowej oczyszczalni ścieków zastanawia się nad kosztami inwestycji. W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaki jest koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków? (więcej…)

Więcej

Jakie zastosowanie mają piwniczki ogrodowe?

ziemianka

Czasami zdarza się tak, że gospodarstwa domowe nie są wyposażone w piwnice, które przydają się przede wszystkim do przechowywania warzyw czy przetworów albo dostępna przestrzeń jest za mała. Wówczas właściciele domów zastanawiają się, jak zorganizować dodatkowe miejsce. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest inwestycja w piwniczki ogrodowe. Czym się charakteryzują, co można w nich przechowywać i dlaczego warto je mieć na posesji? (więcej…)

Więcej

Jak wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

domowa oczyszczalnia

Osoby, które mają dom jednorodzinny, muszą zdecydować się, jakim sposobem najlepiej odprowadzać ścieki. Alternatywą dla tradycyjnego szamba, które bywa uciążliwe, jest inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków. Takie rozwiązanie jest nie tylko przyjazne dla środowiska naturalnego, ale również niezwykle wygodne, ponieważ osad wystarczy wybierać co około 1,5-2 lata, a do tego proces, który zachodzi w oczyszczalni, jest bezobsługowy, a w skład systemu nie wchodzą elementy, które mogłyby ulec awarii. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając przydomową oczyszczalnię ścieków? (więcej…)

Więcej

Poznaj rodzaje oczyszczalni ścieków

oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie będące bezpieczną i komfortową alternatywą dla tradycyjnego szamba, które wymaga systematycznego opróżniania oraz przestrzegania wymagających zasad użytkowania. Podstawowe założenie działania oczyszczalni ścieków opiera się na oddzieleniu zanieczyszczeń od wody, a następnie odprowadzenie jej do gruntu. System oczyszczania jest instalacją bezobsługową, a szeroki wybór zastosowanych technologii pozwala na jej odpowiednie dopasowanie do własnych potrzeb. Przeczytaj tekst przedstawiający najpopularniejsze rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich cechy charakterystyczne. (więcej…)

Więcej

Lokalizacja oczyszczalni a ukształtowanie terenu

oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to coraz bardziej popularna instalacja, która pojawia się na wielu nowych posesjach. Oczywiście, z jednej strony to bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające przy okazji uzyskać wodę, chociaż nienadającą się do spożycia. Z drugiej jednak strony, dla pewnego odsetka domostw to jedyny sposób na odpowiednie utylizowanie produkowanych przez gospodarstwo ścieków. W końcu nie wszędzie jest podciągnięta kanalizacja. Jak by jednak nie było, przydomowa oczyszczalnia to inwestycja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Czy jednak wszędzie da się ją zbudować? Czy ukształtowanie terenu ma wpływ na lokalizację oczyszczalni? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania! (więcej…)

Więcej

Dobór zbiornika na szambo. Jak oszacować pojemność?

Zbiornik na szambo

Budując dom na działce, gdzie nie ma kanalizacji, musisz podłączyć się do bezodpływowego zbiornika nieczystości, zwanego potocznie szambem. Jednym z istotnych parametrów, które trzeba przy tym określić jest teren, na jakim zbiornik ma się znaleźć, oraz pojemność samego zbiornika. Właściwe dopasowanie pojemności szamba wpływa na obniżenie kosztów jego opróżniania, oraz sprawia, że jest ono mniej kłopotliwe. (więcej…)

Więcej