Zbiorniki do szamba i oczyszczalnie - blog firmowy Maro Wrocław

Ilość wpisów na naszym blogu sukcesywnie się zwiększa. Chcemy, aby blog był miejscem, do którego często zaglądają zainteresowani bio oczyszczalniami, szambami ekologicznymi, szambami plastikowymi i oczyszczalniami przydomowymi. Serwujemy artykuły eksperckie z dziedziny oczyszczania, utylizacji i biodegradacji. Każdy, komu te tematy są nieobce, może u nas przeczytać pisane przez ekspertów porady, objaśnienia oraz zapoznać się z nowościami w oczyszczaniu. Życzymy przyjemnej lektury.

Strona Główna > Blog

Jak często serwisować oczyszczalnie ścieków?

oczyszczalnia

Zagospodarowanie ścieków w przypadku nieruchomości znajdującej się na terenie, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji, wymaga budowy szamba szczelnego albo zdecydowania się na przydomową oczyszczalnię ścieków. Takie rozwiązanie okaże się nie tylko bardziej ekologiczne, ale także tańsze w eksploatacji oraz znacznie wygodniejsze. Choć korzystanie z oczyszczalni nie pociąga za sobą tak wielu obowiązków, jak użytkowanie szamba, to nie można zapominać o jej prawidłowej obsłudze i regularnym wykonywaniu niezbędnych czynności serwisowych. Przekonajmy się, co trzeba robić i sprawdźmy jak często. (więcej…)

Więcej

Kiedy zacząć budowę przydomowej oczyszczalni ścieków?

oczyszczalnia ścieków w trakcie budowy

W każdym budynku, w którym powstają ścieki, niezbędny będzie odpowiedni system, który pozwoli na ich bezpieczne dla środowiska naturalnego zagospodarowanie. Na terenach, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej albo podłączenie do niej będzie zbyt kosztowne, można zdecydować się na wykonanie szamba szczelnego albo na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, co wymaga wprawdzie większej inwestycji, jednak w zamian oferuje o wiele tańszą eksploatację. Przekonajmy się, co jest konieczne do budowy oczyszczalni i sprawdźmy, kiedy można rozpocząć inwestycję. (więcej…)

Więcej

Oczyszczalnia ścieków czy studnia głębinowa?

otwarty właz kanalizacyjny z zieloną pokrywą

W miejscach, w których nie istnieje sieć wodno-kanalizacyjna właściciele budynków mieszkalnych muszą rozwiązać zarówno problem pozyskiwania wody, jak i zagospodarowywania powstających ścieków. Najlepszym sposobem na zaopatrzenie się w wodę będzie budowa studni głębinowej, co gwarantuje dopasowaną do potrzeb wydajność i zapewnia jej dobrą jakość, ponieważ pobierana z głębszych warstw wodonośnych nie będzie zawierała zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o ścieki, to optymalnym rozwiązaniem okaże się zainstalowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Przekonajmy się, na jakiej zasadzie będzie ona działać i sprawdźmy, jak daleko od studni musi się znaleźć. (więcej…)

Więcej

Jak prawidłowo eksploatować przydomową oczyszczalnię ścieków?

mężczyzna w żółtych rękawiczkach otwiera wieko szamba

Wszystkie budynki mieszkalne muszą być podłączone do instalacji, która pozwala na zagospodarowanie powstających w nich nieczystości płynnych. W miejscach, gdzie nie ma kanalizacji, w grę wchodzi budowa szamba szczelnego lub zdecydowanie się na przydomową oczyszczalnię ścieków. W przypadku wyboru szamba konieczne będzie regularne korzystanie z usług firmy asenizacyjnej. Alternatywa w postaci oczyszczalni zwalnia z tego obowiązku, co oznacza mniejszą liczbę niezbędnych czynności i ogranicza bieżące koszty eksploatacji. Prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni wymaga jednak właściwej eksploatacji. Przekonajmy się, jak działają systemy tego rodzaju i sprawdźmy, jak z nich korzystać. (więcej…)

Więcej

Jak pozbyć się przykrych zapachów z oczyszczalni ścieków?

ścieki

Na terenach, gdzie nie ma możliwości podłączenia budynku do istniejącej instalacji kanalizacyjnej, niezbędny staje się wybór innego sposobu zagospodarowywania powstających nieczystości. Wśród opcji znajduje się budowa szamba bezodpływowego, które musi być okresowo opróżniane albo montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Skorzystanie z tej drugiej możliwości będzie się wiązało z nieco większym wydatkiem, jednak pozwala na zmniejszenie bieżących kosztów utrzymania budynku przez wyeliminowanie konieczności odbierania ścieków. Wielu użytkownikom budowa oczyszczalni kojarzy się jednak z nieprzyjemnymi zapachami. Przekonajmy się, jak wygląda to w praktyce. (więcej…)

Więcej

Co musisz wiedzieć o biologicznych oczyszczalniach ścieków?

przydomowa oczyszczalnia

Budowa domu to niewątpliwie jedna z większych inwestycji, która wiąże się z niemałym nakładem finansowym i koniecznością podjęcia istotnych decyzji, które będą odpowiedzią na najważniejsze potrzeby domowników. Jedną z istotniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego sposobu odprowadzania nieczystości z gospodarstwa domowego. Rosnącą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków, które doceniają szczególnie te osoby, które cenią sobie ekologiczny styl życia. Co musisz wiedzieć o biologicznych oczyszczalniach ścieków? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. (więcej…)

Więcej

Jak uzyskać dofinansowanie do budowy szamba?

mężczyzna otwiera właz do kanalizacji

W każdym budynku mieszkalnym powstaje pewna ilość ścieków, które muszą zostać odpowiednio zagospodarowane. Na terenach, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej, można je gromadzić w szczelnych zbiornikach, z których są regularnie odbierane, a następnie przekazywane do oczyszczalni ścieków, co wiąże się z ponoszeniem stosownych opłat. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest budowa szamba ekologicznego z dotacją, która pomaga w sfinansowaniu inwestycji. Przekonajmy się, dlaczego będzie to korzystniejsze i sprawdźmy, w jaki sposób można uzyskać dopłatę. (więcej…)

Więcej

Jak zredukować fosfor w ściekach?

ścieki

Określając skuteczność działania przydomowej oczyszczalni ścieków, jednym z weryfikowanych parametrów jest stężenie fosforu – w przeważającej liczbie przypadków, wartość ta wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu mg na litr cieczy. Pomimo tego, że związki fosforu nie wykazują toksyczności, przyczyniają się do wzrostu eutrofizacji powodującej szybki wzrost mikroorganizmów odtleniających wodę, a w efekcie obumierania roślin oraz większych organizmów wodnych. Jak widać, fosfor w wysokich stężeniach jest bardzo szkodliwy dla środowiska naturalnego. Fakt ten oznacza konieczność redukcji jego zawartości w ściekach – dowiedz się, w jaki sposób można tego dokonać. (więcej…)

Więcej

Jaki jest koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków?

woda wypływa z rury

Przydomowa oczyszczalnia ścieków staje się popularną alternatywą dla tradycyjnego szamba odpowiadającego za gromadzenie odpadów z gospodarstwa domowego, które niestety trzeba regularnie wywozić. Przydomowe oczyszczalnie stanowią więc rozwiązanie nie tylko komfortowe, bo niewymagające obsługi, ale również ekologiczne. Wiele osób rozważających budowę przydomowej oczyszczalni ścieków zastanawia się nad kosztami inwestycji. W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaki jest koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków? (więcej…)

Więcej

Jakie zastosowanie mają piwniczki ogrodowe?

ziemianka

Czasami zdarza się tak, że gospodarstwa domowe nie są wyposażone w piwnice, które przydają się przede wszystkim do przechowywania warzyw czy przetworów albo dostępna przestrzeń jest za mała. Wówczas właściciele domów zastanawiają się, jak zorganizować dodatkowe miejsce. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest inwestycja w piwniczki ogrodowe. Czym się charakteryzują, co można w nich przechowywać i dlaczego warto je mieć na posesji? (więcej…)

Więcej