Zbiorniki do szamba i oczyszczalnie - blog firmowy Maro Wrocław

Ilość wpisów na naszym blogu sukcesywnie się zwiększa. Chcemy, aby blog był miejscem, do którego często zaglądają zainteresowani bio oczyszczalniami, szambami ekologicznymi, szambami plastikowymi i oczyszczalniami przydomowymi. Serwujemy artykuły eksperckie z dziedziny oczyszczania, utylizacji i biodegradacji. Każdy, komu te tematy są nieobce, może u nas przeczytać pisane przez ekspertów porady, objaśnienia oraz zapoznać się z nowościami w oczyszczaniu. Życzymy przyjemnej lektury.

Strona Główna > Blog

Jakie zastosowanie mają piwniczki ogrodowe?

ziemianka

Czasami zdarza się tak, że gospodarstwa domowe nie są wyposażone w piwnice, które przydają się przede wszystkim do przechowywania warzyw czy przetworów albo dostępna przestrzeń jest za mała. Wówczas właściciele domów zastanawiają się, jak zorganizować dodatkowe miejsce. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest inwestycja w piwniczki ogrodowe. Czym się charakteryzują, co można w nich przechowywać i dlaczego warto je mieć na posesji? (więcej…)

Więcej

Jak wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

domowa oczyszczalnia

Osoby, które mają dom jednorodzinny, muszą zdecydować się, jakim sposobem najlepiej odprowadzać ścieki. Alternatywą dla tradycyjnego szamba, które bywa uciążliwe, jest inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków. Takie rozwiązanie jest nie tylko przyjazne dla środowiska naturalnego, ale również niezwykle wygodne, ponieważ osad wystarczy wybierać co około 1,5-2 lata, a do tego proces, który zachodzi w oczyszczalni, jest bezobsługowy, a w skład systemu nie wchodzą elementy, które mogłyby ulec awarii. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając przydomową oczyszczalnię ścieków? (więcej…)

Więcej

Poznaj rodzaje oczyszczalni ścieków

oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie będące bezpieczną i komfortową alternatywą dla tradycyjnego szamba, które wymaga systematycznego opróżniania oraz przestrzegania wymagających zasad użytkowania. Podstawowe założenie działania oczyszczalni ścieków opiera się na oddzieleniu zanieczyszczeń od wody, a następnie odprowadzenie jej do gruntu. System oczyszczania jest instalacją bezobsługową, a szeroki wybór zastosowanych technologii pozwala na jej odpowiednie dopasowanie do własnych potrzeb. Przeczytaj tekst przedstawiający najpopularniejsze rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich cechy charakterystyczne. (więcej…)

Więcej

Lokalizacja oczyszczalni a ukształtowanie terenu

oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to coraz bardziej popularna instalacja, która pojawia się na wielu nowych posesjach. Oczywiście, z jednej strony to bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające przy okazji uzyskać wodę, chociaż nienadającą się do spożycia. Z drugiej jednak strony, dla pewnego odsetka domostw to jedyny sposób na odpowiednie utylizowanie produkowanych przez gospodarstwo ścieków. W końcu nie wszędzie jest podciągnięta kanalizacja. Jak by jednak nie było, przydomowa oczyszczalnia to inwestycja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Czy jednak wszędzie da się ją zbudować? Czy ukształtowanie terenu ma wpływ na lokalizację oczyszczalni? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania! (więcej…)

Więcej

Dobór zbiornika na szambo. Jak oszacować pojemność?

Zbiornik na szambo

Budując dom na działce, gdzie nie ma kanalizacji, musisz podłączyć się do bezodpływowego zbiornika nieczystości, zwanego potocznie szambem. Jednym z istotnych parametrów, które trzeba przy tym określić jest teren, na jakim zbiornik ma się znaleźć, oraz pojemność samego zbiornika. Właściwe dopasowanie pojemności szamba wpływa na obniżenie kosztów jego opróżniania, oraz sprawia, że jest ono mniej kłopotliwe. (więcej…)

Więcej

Działanie oczyszczalni przydomowych w świetle przepisów

przepisy działania oczyszczalni

W przypadku niektórych gospodarstw budowa własnej przydomowej oczyszczalni ścieków to konieczność. Całe przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego przygotowania, jednak przy odrobinie dobrej organizacji wszelkie kwestie formalne można załatwić dość szybko i bez niepotrzebnych komplikacji. W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób przepisy prawne determinują działanie przydomowej oczyszczalni. (więcej…)

Więcej

Biologiczna oczyszczalnie: ekologiczne i wydajne oczyszczanie ścieków

oczyszczalnia przydomowa lubuskie

Biologiczne oczyszczalnie to nowoczesne i wydajne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie nawet w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do systemu kanalizacyjnego. Stanowią nową generację oczyszczalni ścieków, które są alternatywą dla równie wydajnych szamb ekologicznych. Pozwalają na osiągnięcie doskonałych efektów oczyszczania, a jednocześnie gwarantują łatwość w obsłudze i wydajność. (więcej…)

Więcej

Przydomowa oczyszczalnia ścieków: montaż i eksploatacja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań z zakresu gromadzenia i odprowadzania ścieków użytkowych z gospodarstw domowych. Warto więc dowiedzieć się, jakie są najważniejsze korzyści tego rozwiązania pod względem montażu oraz eksploatacji systemu. (więcej…)

Więcej

Korzyści z zastosowania ekologicznej oczyszczalni przydomowej

Korzyści z zastosowania ekologicznej oczyszczalni przydomowej

Nowoczesne oczyszczalnie ścieków coraz częściej znajdują zastosowanie w polskich gospodarstwach domowych. O ich popularności decydują nie tylko względy finansowe, ale i wydajność oraz możliwość ekologicznego oczyszczania zanieczyszczeń. (więcej…)

Więcej

Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków się opłaca?

Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków się opłaca?

Możliwość odprowadzania ścieków do sieci kanalizacyjnej jest przywilejem mieszkańców miast i mniejszych miejscowości pod warunkiem, że mają one zwartą budowę. Właściciele posesji w miejscach, gdzie budownictwo jest rozproszone muszą szukać alternatywnego rozwiązania. Idealnym pomysłem dla wszystkich tych, którzy nie mogą korzystać z kanalizacji jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. (więcej…)

Więcej