Zbiorniki do szamba i oczyszczalnie - blog firmowy Maro

Ilość wpisów na naszym blogu sukcesywnie się zwiększa. Chcemy, aby blog był miejscem, do którego często zaglądają zainteresowani bio oczyszczalniami, szambami ekologicznymi, szambami plastikowymi i oczyszczalniami przydomowymi. Serwujemy artykuły eksperckie z dziedziny oczyszczania, utylizacji i biodegradacji. Każdy, komu te tematy są nieobce, może u nas przeczytać pisane przez ekspertów porady, objaśnienia oraz zapoznać się z nowościami w oczyszczaniu. Życzymy przyjemnej lektury.

> Blog

Działanie oczyszczalni przydomowych w świetle przepisów

przepisy działania oczyszczalni

W przypadku niektórych gospodarstw budowa własnej przydomowej oczyszczalni ścieków to konieczność. Całe przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego przygotowania, jednak przy odrobinie dobrej organizacji wszelkie kwestie formalne można załatwić dość szybko i bez niepotrzebnych komplikacji. W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób przepisy prawne determinują działanie przydomowej oczyszczalni. (więcej…)

Więcej

Biologiczna oczyszczalnie: ekologiczne i wydajne oczyszczanie ścieków

oczyszczalnia przydomowa lubuskie

Biologiczne oczyszczalnie to nowoczesne i wydajne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie nawet w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do systemu kanalizacyjnego. Stanowią nową generację oczyszczalni ścieków, które są alternatywą dla równie wydajnych szamb ekologicznych. Pozwalają na osiągnięcie doskonałych efektów oczyszczania, a jednocześnie gwarantują łatwość w obsłudze i wydajność. (więcej…)

Więcej

Przydomowa oczyszczalnia ścieków: montaż i eksploatacja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań z zakresu gromadzenia i odprowadzania ścieków użytkowych z gospodarstw domowych. Warto więc dowiedzieć się, jakie są najważniejsze korzyści tego rozwiązania pod względem montażu oraz eksploatacji systemu. (więcej…)

Więcej

Korzyści z zastosowania ekologicznej oczyszczalni przydomowej

Korzyści z zastosowania ekologicznej oczyszczalni przydomowej

Nowoczesne oczyszczalnie ścieków coraz częściej znajdują zastosowanie w polskich gospodarstwach domowych. O ich popularności decydują nie tylko względy finansowe, ale i wydajność oraz możliwość ekologicznego oczyszczania zanieczyszczeń. (więcej…)

Więcej

Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków się opłaca?

Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków się opłaca?

Możliwość odprowadzania ścieków do sieci kanalizacyjnej jest przywilejem mieszkańców miast i mniejszych miejscowości pod warunkiem, że mają one zwartą budowę. Właściciele posesji w miejscach, gdzie budownictwo jest rozproszone muszą szukać alternatywnego rozwiązania. Idealnym pomysłem dla wszystkich tych, którzy nie mogą korzystać z kanalizacji jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. (więcej…)

Więcej

Szambo ekologiczne, czyli jakie?

szamba ekologiczne

W przypadku, kiedy nie gospodarstwo nie może zostać podpięte do sieci kanalizacyjnej, wykorzystuje się dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest budowa szamba, drugim instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków. Współcześnie stare, nie zawsze szczelne szamba są coraz częściej zastępowane dużo bardziej praktycznymi i bezpiecznymi dla środowiska szambami ekologicznymi. Na rynku znajdziemy szamba z materiałów sztucznych oraz z betonu. Taki zbiornik stanowi udoskonalenie znanych od lat szamb. Ponieważ nowoczesne rozwiązania są szczelnie, więc szambo może być umiejscowione na różnych gruntach. Jednak na terenie o wysokim poziomie wód gruntowych pewne problemy mogą stanowić zbiorniki z tworzywa sztucznego. Zdarza się, że po ich opróżnieniu zostają wypchnięte ku górze na skutek wyporu hydrostatycznego. W takich sytuacjach lepiej instalować zbiorniki betonowe. (więcej…)

Więcej

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – działanie i zalety

przydomomwa oczyszczalnia sciakow

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest doskonałą alternatywą dla szamba i cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, których budynki nie mają dostępu do kanalizacji komunalnej. W ofertach handlowych znajdziemy kilka rodzajów oczyszczalni ścieków. Powinna być ona dobrana adekwatnie do lokalnych warunków glebowych, rozmiarów działki oraz liczby użytkowników budynku. Oczyszczalnię można kupić w firmie świadczącej kompleksowe usługi, tzn. projektowanie, uzgodnienia formalnoprawne, montaż, konserwacja, albo zajmującej się wyłącznie sprzedażą urządzeń. W drugim przypadku musimy znaleźć wykonawcę. Oczyszczalnia ścieków powinna posiadać Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska potwierdzającą jej dopuszczenie do stosowania w budownictwie. (więcej…)

Więcej